Peter van der Zwaag

Muziek van Correa, Roberday, Louis Couperin en Jürgen Essl
zo 31 aug ’25 20:00
zo 31 aug ’25
20:00
  • zo 31 aug ’25
    20:00
    St. Martinuskerk
    Geweest

Peter van der Zwaag is organist van de Grote of Jacobijnerkerk in Leeuwarden waar hij het befaamde Müller-orgel uit 1727 bespeelt. 

Peter studeerde orgel bij Theo Jellema en Erwin Wiersinga aan het Prins Claus Conservatorium te Groningen en behaalde in 2015 zijn diploma Master of Music. Hij won diverse prijzen op verschillende concoursen, waaronder de tweemaal de eerste prijs op het Internationale Orgelconcours Jan Pieterszoon Sweelinck (2017 en 2019). 

Van Couperin tot Estermann
Jürgen Essl en Kurt Estermann behoren tot een nieuwe generatie componerende organisten die ook voor historische orgels met oude stemmingen (zoals in Cuijk) prachtige nieuwe muziek schrijven. Drie van hun composities worden afgewisseld met muziek van bijna vierhonderd jaar geleden, uit de ontstaanstijd van het Severijn-orgel (c.1650): van Louis Couperin, François Roberday en Francisco Correa de Arauxo.

Een spannende confrontatie die je niet wilt missen!

TheaterCafé

Nog meer genieten

Geef je voorstelling een smakelijk tintje met bij te boeken extra's. Verwen jezelf met een VIP-arrangement, een borrelplank of een high tea. De beschikbaarheid bij een voorstelling zie je vanzelf in het bestelproces. 

 

Lees meer

Zet mij op de wachtlijst

Wensenlijstje